Kaj smo počeli z otroki iz skupine “Zajčki” v aprilu? Veliko zanimivega. Najprej smo praznovali še en rojstni dan s prebiranjem slikanice od doma, voščilom in prepevanjem pesmic za slavljenca. Za spomin nato naredimo z otroki skupinsko fotografijo, da se tega dne še dolgo časa lahko spominjajo. V mesecu aprilu smo se posvetili tematskemu sklopu “zdravje”. Skupina namreč sodeluje tudi v projektu “Zdravje v vrtcu”, zato smo se v aprilu veliko pogovarjali, kako skrbimo za zdravje, kaj je zdrava hrana, veliko časa smo tudi preživeli na prostem. Obiskala nas je mama deklice, ki je medicinska sestra, o njenem obisku si lahko preberete tukaj. Tako smo se tudi mi sami spremenili v zdravnike ter paciente ter se preko simbolne igre “zdravnik” spoznavali s telesom in skrbjo zase in za druge. Pogovarjali smo se tudi o tem, kako otroci pri obrokih ne potrebujejo več slinčkov- le, kadar so na jedilniku mineštre in juhe- opazovali smo drug drugega, kdo je imel po jedi čist slinček in pohvalili drug drugega. Obeležili smo tudi dan zdravja- odpravili smo se daljši sprehod po Živem muzeju Krasa, o tem smo pisali že tukaj in tukaj, saj smo preko aktivnih listov spoznali tudi pravljico “Lov na medveda”. Z otroki radi zahajamo v naravo, zavedamo se tudi, da je potrebno za naravo skrbeti. Ob dnevu Zemlje smo se pridružili akciji “Grjmo v rabuto”- očistili smo gozdno pot, ki pelje mimo železniške postaje. Na naših potepanjih vedno vzamemo s seboj nahrbtnik in vrečke za smeti ter svoje odpadke pospravimo za seboj. Odpravili smo se tudi na daljši sprehod do središča Sežane, ogledali smo si policijsko postajo, nogometni stadion, atletsko stezo, nato pa smo se še sami preizkusili v športnih aktivnostih. Vedno na daljših izletih poskrbimo tudi za hidracijo.
V sklopu etwinning projekta “Colours in nature /Barve v naravi” smo opazovali pisano okolico, poimenovali barve cvetlic, prepevali pesmici “Jaz pa grem na zeleno travco” ter “Pomladna- na polju rožice cveto”, iskali smo travniške živali, ob dnevu Zemlje pa smo se preizkusili tudi v risanju z naravnimi barvami- z zemljo in vodo. Ob koncu meseca so se otroci preizkusili tudi kot vrtnarji- sadike netreska so posadili v odrabljene čevlje, ki so jih prinesli od doma. Več utrinkov si lahko ogledate v spodnji fotogaleriji, kjer lahko vidite, kako so otroci uživali.

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Fotografije: Maruša Seražin in Mateja Lah Vojska


DOSTOPNOST