V sodelovanju z Medobčinskim društvom prijateljev mladine Sežana in v okviru projekta Zeleni nahrbtnik, nas je obiskal Rudi Pečar z Eko zgodbo.                          Zmajčica Biba nam je zaupala našo Eko nalogo – opazovanje kalitve fižola.                                                           Z otroki sva se o dejavnosti in z zmajčico Bibo pogovorili. Zatem so otroci  fižol opazovali, se z njim igrali, ga šteli,…                                                                                        Dogovorili smo se o načinu našega poizkusa.  Pripravili smo vse potrebno.  Fižol smo posadili  v zemljo in v steklen kozarec na vpojno blazinico, ki smo jo namočili z vodo.

En steklen  kozarec  in lonček z zemljo smo postavili na svetlobo. Druga dva  pa smo postavili v temno škatlo. Po nekaj dneh so otroci opazili, da se z semeni nekaj dogaja. Ker so bili kalčki še majhni smo si pri opazovanju pomagali z lupami. Otroci so opazovano narisali. Vsak dan so skrbno spremljali dogajanje  in spremembe. Največje veselje in zanimivost zaključka dejavnosti je bilo risanje z zemljo in vodo.

Besedilo: Jerica Hlad

Fotografije : Urša Raimondi