Otroci iz skupine “Zajčki” se v mesecu aprilu posvečajo tematskemu sklopu o zdravju. Otroci so se aktivno začeli igrati z zdravniškim kovčkom ter dojenčki, zato smo naš kotiček dom (kuhinjo) preuredili v zdravniški kotiček. Za pomoč pri prinašanju zdravniških pripomočkov smo se obrnili na starše. Družine so se odzvale v velikem številu, zato imamo sedaj na voljo za simbolno igro veliko predmetov- povoje, gaze, rutke, brizge… A vseh stvari ne poznamo, zato ne vemo, kako jih uporabljati! Zato smo v skupino povabili Jagodo, mamo ene naše deklice, ki je tudi medicinska sestra- patronažna sestra. Ker mama Jagoda skrbi za dojenčke, smo se tudi mi dogovorili, da v vrtec prinesemo svoje dojenčke, na katerih bomo preizkusili naše novo znanje. Jagoda nam je pokazala, kako se pravilno umije dojenčkov obraz, telo in lase, kako obrišemo nos in umijemo roke, nato pa si je ogledala naše zdravniške kovčke. Predstavila nam je zdravniške instrumente in rekvizite, ki smo jih nato med simbolno igro tudi preizkusili na dojenčkih. Otroci so uživali v tem posebnem dnevu, mami Jagodi se pa najlepše zahvaljujemo, ker si je vzela čas za nas.

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Fotografije: Maruša Seražin


DOSTOPNOST