Mi gremo na medveda,

velikega medveda,

in nič se ne bojimo,

kako prekrasen dan!

Ob Svetovnem dnevu zdravja so se otroci iz skupine Muce, Zajčki in Pikapolonice odpravili na lov na medveda. Po poti so jih čakale postaje z gibalnimi izzivi. Vsem so bili kos, eni so bili lažji, drugi težji, s skupnimi močmi jim je uspelo. Pogumno so šli v lov za medvedom, ter našli ne le enega, ampak dva medveda. Skrivala sta se med drevesi v gozdu blizu štirne. Po takem gibalnem podvigu so se otroci okrepili s sadjem in vodo. Nato je sledila prosta igra in raziskovanje narave. Našli so nekaj cvetlic, palic, storžev, pa tudi živalic ni manjkalo. Preden so se odpravili nazaj so prisluhnili še Mateji, ki je otrokom prebrala slikanico Lov na medveda (Michael Rosen). Polni vtisov so šli nazaj v vrtec, z njimi sta šla tudi medveda, ki bosta ostala nekaj časa v vrtcu.

Kaj vse bodo otroci z njima počeli… to pa bo skrivnost.

Besedilo: Lela Smiljanić

Fotografije: arhiv enote Lehte

DOSTOPNOST