15. februar – mednarodni dan boja proti otroškemu raku je svetovna kampanja, namenjena ozaveščanju o raku med otroki in mladostniki.

Tudi mi, otroci in vzgojiteljici v skupini Muce, smo ta dan posvetili junakom 3. nadstropja. Pripeli smo si zlate pentlje in tako izkazali spoštovanje:

• vsem otrokom in mladostnikom, ki se pogumno spopadajo z rakom,
  • vsem, ki so premagali otroškega raka,
  • družinam, ki pogumno živijo naprej, čeprav so zaradi raka izgubili otroka,
  • zdravnikom, zdravstvenemu osebju in prostovoljcem, ki svoj poklic in čas namenjajo otroškemu raku.

Poslušali smo njihovo himno Barve sveta, otroci so pobarvali medvede, katerim smo pripeli zlate pentlje. Na obisku smo imeli prav posebnega prijatelja – medvedka, ki si je tudi pripel zlato pentljo in z nami preživel dan.

Tako smo tudi mi, najmlajši otroci pripomogli k ozaveščenosti in širjenju glasu o junakih, otrocih z rakom, pa tudi o težavah, ki jih ta kruta bolečina prinese v življenju.

Besedilo: Saša Teraž

Fotografije: Saša Teraž