V pustnem tednu so pri Pikapolonicah potekale različne dejavnosti. Otroci so izdelali pustne maske, sodelovali v pustni krasitvi igralnice, uživali v preoblačenju in igri s pustnimi kostumi ter plesali in peli ob spremljavi pustnih pesmi. Najbolj nestrpno pa smo čakali pustni torek. Na pustni torek so otroci od doma prihajali našemljeni v čudovite pustne maske in spoznali, da je pustni čas, čas zabave, veselja, humorja in sladkanja s krofi. Rajanje smo začeli v igralnici že v jutranjih urah, kjer smo rajali ob pustni glasbi in se poslikali po obrazu. Po zajtrku smo se starejši otroci zbrali pred vrtcem in se v slavnostni povorki sprehodilo po naselju v okolici vrtca. Ker pa pusta ni brez slastnega kroga, smo se z največjim veseljem posladkali tudi mi.

Tako je pustni čas z ustvarjalnostjo, z razigranostjo in obilico dobre volje uspel pregnati zimo in preklicati pomlad.

Besedilo: Urška Milavec

Fotografije: Arhiv enote Lehte

DOSTOPNOST