Občina Sežana je v sodelovanju s Komunalo Sežana in krajevnimi skupnostmi organizirala čistilno akcijo Grjmo u r’buto! – Za čisto občino Sežana, za čist planet ob dnevu Zemlje. Njihov namen je opozoriti na pomembnost skrbi za čisto okolje v katerem živimo.

Ker gradimo dobro družbo za prihodnost, otroke že od majhnega ozaveščamo o pomembnosti čistega okolja za lepši planet. Naša skupina Muce se je pridružila tej čistilni akciji v dopoldanskem času. Po malici smo se odpravili v vaški kal, kjer smo se najprej pogovorili kaj bomo počeli, zakaj je to pomembno in kako. Otroci so bili aktivni in motivirani, zato smo hitro pobrali vse smeti, ki ne sodijo v vaški kal, da se bomo v njem brezskrbno igrali. Zbrane odpadke smo odvrgli v zabojnik na bližnjem ekološkem otoku.  Ob prihodu v vrtec smo si skrbno umili roke z milom. Sodelovanje otrok je bilo uspešno in pomembno za ozaveščanje o skrbi za okolje.

Besedilo: Lela Smiljanić

Fotografije: Lela Smiljanić

DOSTOPNOST