Na hladen spomladanski dan smo se otroci skupin Murenčki in Žabice odpravili na 2. Cicibanov pohod. Tokrat smo jo ubrali po slavniški poti proti lovski koči LD Slavnik. Najprej smo se sprehodili skozi del novega naselja in industrijske cone, kjer so našo pozornost pritegnila ogromna dvigala in delovni stroji, nato pa se je pot iz asfaltne spremenila v makadam in nas skozi gozd vodila navkreber proti koči. Ob hoji smo opazovali okolico in raznolike rastline ter drevesne vrste, od katerih smo mnoge tudi prepoznali. Nekje na pol poti smo imeli postanek na jasi, kjer smo se okrepčali s sadno malico ter odžejali z vodo. Nekaj prostih minutk je med otroki zavladala sproščena igra, tekanje, smeh in razposajenost. Žal se je vreme nenadoma poslabšalo in prisiljeni smo se bili vrniti v vrtec. Tokrat cilja nismo dosegli, a smo se kljub temu lepo imeli in se dodobra razgibali. Drugi Cicibanov pohod smo potrdili s žigom v planinsko knjižico.    

Besedilo: Tamara Mavrič

Fotografije: Karmen Petrovič, Erna Fabjančič

DOSTOPNOST