Tako kot vsako leto smo tudi letos obeležili Svetovni dan Zemlje. Letošnja tema Dneva Zemlje je Planet proti plastiki kot poziv k zmanjšanju uporabe plastike v korist zdravja ljudi in vseh živih bitij. Tako smo si na ravni enote zadali sajenje navadnega natreska v odpadne otroške čevlje. Najprej smo starše pozvali k zbiranja otroških čevljev, ki jih ne potrebujejo več in sadik natreska. Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili vsem staršem, ki ste se potrudili in se odzvali v tej akciji. Pridobili smo ogromno čevljev in sadik, tako da je vsak otrok posadil natresk v svoj čevelj. Nekateri otroci so nas pozitivno presenetili z ročnimi spretnostmi. Ostalo naj povedo fotografije. Čevlje vseh skupin bomo razstavili ob ograji na igrišču.

Besedilo: Lela Smiljanić

Fotografije: Saša Teraž

DOSTOPNOST