V okviru projekta UNESCO, ki slavi in varuje kulturno ter naravno dediščino, sva se odločili, da bova starše popeljali po poti Živega muzeja Krasa. Ta živi muzej se razprostira na več kot 700 hektarjih in je pravo naravno in kulturno bogastvo Krasa, kjer lahko najdemo tipične kraške pojave in znamenitosti. Ker so otroci starosti od dveh do treh let, smo izbrali krajšo pot od začetka pri parkirišču do štirne. Gre za znamenitost, ki je včasih še kako bila pomembna. Tu se je zbirala deževnica, katero so domačini včasih uporabljali za življenje. Staršem sva želeli pokazati to znamenitost ter hkrati pokazati kaj zmorejo njihovi otroci. Čisto sami prehodijo pot od vrtca do štirne in nazaj. Tako je bilo tudi ob Svetovnem dnevu Zdravja, ko smo se skupaj s skupinami Metuljčki in Pikapolonice odpravili na Lov na medveda. To so naši otroci še kako podoživeli in se jim je tudi vtisnilo v spomin, saj so se spomnili skozi katere gibalne izzive so šli in koga so našli na koncu. Malo nam je vreme nagajalo, a najbolj pogumni niso obupali in zdržali do konca.

Hvala vsem, ki ste si vzeli čas za druženje. Hkrati pa vse pozivamo k odkrivanju novih poti in značilnosti, ki jih nudi Živi muzej Krasa.

Besedilo: Lela Smiljanić

Fotografije: Saša Teraž

DOSTOPNOST