Potem ko smo se uspešno potopili v svet rumene barve, smo prešli na rdečo polni energije. Zakaj rdeča kot kri? To je bil prvi odgovor na vprašanje, kaj je rdeče? Tako kot pri rumeni, so se otroci tudi tokrat najprej poglobili v prepoznavanje in poimenovanje vsega, kar je bilo rdeče barve – igrače, predmeti, oblačila. Sledilo je slikanje z rdečo barvo, razvrščanje rdečih igrač in igra z njimi.

Vrhunec tedna je bil trenutek, ko so otroci s ponosom prilepili rdeče sličice, ki so jih prinesli od doma, na ogromen rdeč krog, ki smo ga razstavili na hodniku. To je bil njihov način, da staršem pokažejo, kaj so ustvarili in kako so uživali v raziskovanju sveta rdeče barve.

Teden smo zaključili z rdečim dnem, ko so otroci prišli v vrtec oblečeni v rdeče barve, igralnica pa je kar žarela od energije. Da bi ovekovečili ta poseben trenutek, smo se skupaj fotografirali in nastala je skupinska slika polna rdeče barve in energije.  

Besedilo: Lela Smiljanić

Fotografije: Saša Teraž

DOSTOPNOST