Gozd je ena od izbirnih tem v sklopu eko nalog. Ker nam je september naklonil čudovito, še skoraj poletno vreme, smo ga v skupini »Ribice« izkoristili za raziskovanje gozda. Divačo obdajajo številni gozdovi, ki niso od vrtca oddaljeni toliko, da si ne bi mogli privoščiti sprehoda po gozdnih poteh. Tako smo se kar nekaj krat odpravili v gozd. Najprej smo bili v najbližjem gozdičku pod stanovanjskimi bloki v bližini železniške postaje, nato smo odšli v borov gozd pod Čebulovico, še največji podvig pa je bil pohod v udorno dolino Bukovnik. Otroci so imeli priložnost videti in doživeti tri različne gozdove. Opazovali in spoznavali smo različno drevje, poslušali zvoke v gozdu, opazovali podrta drevesa, gozdne plodove, odpadlo listje, ipd. Od vsega pa so si otroci najbolj želeli spontanega gibanja, tekanja in igre v naravnem okolju. Skupaj smo poiskali varen kotiček gozda in otrokom omogočili spontano raziskovanje. Veje, listi, storži, rože in še mnogo naravnih materialov so otroci vnesli v svojo igro in s tem na najbolj pristen način spoznavali živo in neživo naravo.

Ob povabilu, da se vrnemo v vrtec, so izražali željo, da bi se v gozd vrnili že naslednji dan. Številna spoznanja z gozda smo obnovili in utrdili ob dejavnostih v vrtcu. Ob tednu otroka smo v goste povabili gozdarja in lovca.

Besedilo: Vlasta Perhavec

Fotografije: Vlasta Perhavec, Karola Kadić