Gibanje je ena osnovnih potreb otroka, ob katerem razvija gibalne sposobnosti, socialne stike, jezik, spoznava prostorske odnose, matematične pojme in še veliko drugega.

Divača in njena okolica imata veliko igrišč, ki omogočajo spontano gibanje na prostem. Mi, skupina »Ribice« to dobro izkoriščamo in se z velikim veseljem podamo do vseh omenjenih igrišč. Tako smo se letos že večkrat igrali na igrišču Sonček v naselju, na igrišču Na gričku pri zdravstvenem domu, na igrišču v Gabrovem naselju in v Dolnjih Ležečah.

Ravno sprehodi s ciljem do naštetih igriščih pomenijo otrokom veliko zadovoljstvo, saj se na igralih, ki so na teh igriščih namenjeni otrokom, dobro razgibajo in sprostijo odvečno energijo, ki se ob številnih omejitvah v zaprtih prostorih kopiči v njihovih občutljivih telesih.

V kolikor pa nam čas ne dopušča odhoda na oddaljena igrišča, fit igrišče pripravimo na atriju ali igralnico spremenimo v plezalnico in uživamo v gibanju.

Besedilo: Vlasta Perhavec

Fotografije: Vlasta Perhavec, Karola Kadić