TROBENTICA IN ZVONČEK

(Janez Bitenc)

Tra, ra, ra, trobentica trobi,

cin, cin, cin pa zvonček cinglja.

Sončece veselo se smeje:

»Sem že tu!« z neba šepeta.

Prišlo je bolj toplo vreme in komaj smo čakali, da se odpravimo v naravo raziskovat. Odkrivamo bližnje travnike in gozdne poti, ki zamenjajo naše igralnice, kjer se lahko svobodno igramo in raziskujemo.

Otroci z navdušenjem raziskujejo raznolike rastline, živali in žuželke. Opazovanje različnih dreves, poslušanje petja ptic ter igra med cvetočimi travami, jim omogoča neposreden stik z naravo, ki ga v zaprtih prostorih ne morejo doživeti.

Skupaj smo prepevali pesmi o pomladi in naravi. Naravni material, ki smo ga našli v okolici, je postal sredstvo za gibalne izzive. Otroci so premagovali ovire iz vej, kamenčkov, listja in drugih naravnih predmetov. Skakanje, plezanje in razvijanje motoričnih spretnosti so združili s kreativnostjo in zabavo.

Bivanje v naravi ima izjemne koristi za otrokov celostni razvoj, omogoča jim raznoliko učenje in zabavo. Poleg tega prispeva k spoštovanju do okolja ter krepi samozavest in samostojnost otrok.

Besedilo: Lela Smiljanić

Fotografije: Saša Teraž

DOSTOPNOST