Otroci hočejo objem, naročje, prijazno besedo, dotik,
nekoga, da jim prebere pravljico,
nekoga, da se z njimi smeje, pogovarja.

(J. Thompson)

Mesec september je mesec novinčkov, mesec novih skupin, novih prijateljstev … Za nekatere mesec veselja, za druge, novince, mesec objokanih obrazkov. Vendar tako kot vsaka novost, tudi prihajanje v vrtec postaja iz dneva v dan lažje, lepše in zanimivejše. V tem mesecu smo se med seboj že dobro spoznali, vemo, da pripadamo isti skupini in postajamo prijatelji. Spoznali smo igralnico in njene kotičke, še vedno spoznavamo prostore v vrtcu in se družimo z ostalimi vrstniki v atriju. Veliko pojemo, plešemo in še vedno solzice posušimo s cartanjem. Počasi osvajamo ritem življenja in dela v vrtcu.  Oblikovali smo dnevno rutino, ki nas bo spremljala skozi celo šolsko leto (potek dneva- način hranjenja v času glavnih in vmesnih obrokov, priprav na hranjenje in urejanje po obrokih).

Skratka spemember je bil mesec povezovanja in tkanja pozitivnih prijateljskih vezi. Vse to pa se bo nadgrajevalo še naprej skozi celo šolsko leto.

Besedilo: Lea Juriševič

Fotografije: Lea Juriševič