Zakaj nas je v ponedeljek obiskal zeleni krokodil?

Zato, ker nas je naučil novo deklamacijo “Plava, plava krokodil”, spoznali smo novo igro “Ti si zeleni krokodil”, pa še pogovorili smo se, kaj je naša najljubša hrana (P.S.: večini je najbolj fina pašta!). Ker ima krokodil rad zelenjavo, pa nas je opazoval cel teden pri kosilu ter preverjal, kdo od otrok ima tudi rad zelenjavo- tako kot on!

Zakaj nas je v torek obiskal zajček Zakajček?
Zato, da nam je prinesel njegovega prijatelja Zajčka Zatoja ter kup knjig o zajčkih, ki imajo radi takšno in drugačno zelenjavo. Knjige smo listali in prebirali cel teden.

Zakaj so v sredo pridrveli v naš vrtec gasilci s tovornjakom?
Zato, ker smo se igrali, da naš vrtec gori! Čakala nas je namreč vaja požarne evakuacije, ki smo jo uspešno opravili. Za nagrado smo si lahko ogledali še tovornjak od blizu.

Zakaj smo v četrtek nastopali s pesmicami in kitaro v rokah?

Zato, ker pri “Zajčkih” radi prepevamo pesmice, smo se odločili, da razveselimo naše najmlajše skupine z obiskom ter jim pričaramo prav poseben pevski nastop. Vse otroke iz mlajših skupin (Ovčke, Ježki, Miške in Medvedki) smo razveselili z našim obiskom.

Zakaj smo v petek imeli plesno zabavo z vsemi otroki (razen najmlajših) v telovadnici?

Zato, ker radi pojemo in plešemo smo skupaj zaplesali nekaj plesnih pesmic- bansov. Kako je bilo zabavno!

Teden otroka, ki je letos imel naslov “Zakaji in zatoji radovednosti” je tako minil hitro. Prehitro!

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Slike: arhiv enote Lehte