Hiša dobre volje v Komnu odprla svoja vrata v jeseni 2022 in vse od takrat z njimi lepo sodelujemo. Ko smo jih letos za pusta obiskali našemljeni v razne pustne like, so nas bili zelo veseli in že takrat smo jim obljubili, da se v kratkem spet vidimo. Obljubo smo držali in jih v prvih dneh marca, ko so praznovale tako žene kot možje, ponovno obiskali.  Ob našem obisku smo se jim najprej pridružili pri sestavljanju sestavljank ter barvanju pobarvank. Med otroci in varovanci hiše se je takoj spletla zelo prijetna vez. Začutili so se. Nekateri otroci so varovancem brez zadržkov zlezli v naročje ter se ji pridružili pri zlaganju sestavljenke. V njihovi družbi smo se res imeli lepo. Ker vemo, da je za njih pot do vrtca mogoče prezahtevna, da bi nam obisk vrnili, smo ji želeli pokazati delček tega, kar v vrtcu počnemo. Pripravili smo jim mini nastop z venčkom dejavnosti v katerem smo jim zapeli nekaj pesmic, deklamacij, izštevank in bibarij, ter zaplesali nekaj plesnih in rajalnih iger. Dopoldan je kar prehitro minil in v zahvalo za to, da so nas sprejeli, smo jim podarili ročice, ki smo jih v ta namen izdelali za njih. Razšli smo se z obljubo, da se v prihajajočih pomladnih dneh gotovo še vidimo.

Besedilo: Agata Masten

Fotografija: Neža Okretič