Kdo pravi, da smo mi v vrtcu še premajhni za praznovanje državnih praznikov. Da ni tako, smo dokazali z obeležitvijo kulturnega praznika. Na dan pred samim praznikom, 7. februarja smo se zbrali v skupnih prostorih vrtca vsi oddelki enote. Ob projekciji smo spoznali vse tri državne simbole – »himno« katere besedilo je napisal naš veliki pesnik France Prešeren, »grb« katerega elemente smo tudi podrobno opisali ter »zastavo«. Otroci, predvsem tisti starejši so znali povedati, kje jih lahko srečujemo – vidimo in slišimo: Na tekmah (npr. nogometnih), v Planici (ko zmagajo naši …), na televiziji, tudi doma obesimo zastavo … so povedali. Ob zvokih himne smo zastavo tudi dvignili in to stoje spremljali ter se tako držali protokola. Otroci iz oddelka Levčki so pripravili tudi plakat o kulturnem prazniku, na katerega so umestili naše tri državne simbole.

Besedilo: Agata Masten

Fotografije: arhiv enote Komen