Otrokom predstavlja rojstni dan enega izmed najpomembnejših dni v njegovem življenju. Ker si tudi mi želimo, da je v praznovanje čim bolj vključen, smo se v letošnjem šolskem letu v skupini “Zajčki” odločili, da rojstne dneve praznujemo tudi s knjigo. Otroci od doma prinesejo slikanico po lastni izbiri, jo pokažejo drugim otrokom, nato pa jo skupaj preberemo. Otrokom je ta bralni ritual všeč in se veselijo nadaljnjih rojstnih dni, povedo, katero knjigo bodo prinesli oz se spominjajo, katere knjige so imeli v vrtcu. Poleg branja knjige pa slavljencu voščimo tudi s prepevanjem pesmi “Vse najboljše” in pesmic, ki si jih sam zaželi. Sledi voščilo otrok z rokovanjem in čestitanjem. Za spomin na rojstni dan se otroci tudi skupaj slikajo. Slavljenec ima pomembno vlogo čez cel dan- izbere si pesmice, ki jih zapojemo, prvi izbere igrače, ki jih ponudimo pri mizi ali na blazini, odloči se, kam se odpravimo med bivanjem na prostem (na sprehod ali igrišče), izbere si prijatelja, s katerim se drži za roko, izbere si knjigo, ki jo preberemo med počitkom… Večina rojstnih dnevov je že za nami, ampak se jih otroci z navdušenjem spominjajo in obujajo spomine.

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Fotografije: Mateja Lah Vojska in Maruša Seražin