V oktobru smo se udeležili športnega dogodka Mini olimpijada. Gre ta program namenjen spodbujanju otrok k aktivnemu preživljanju njihovega prostega časa, ki hkrati ponuja možnost predstavitve lokalnih športnih klubov in promocije njihovih programov s ciljem povabila (pridobivanja) novih članov. Program ciljno zajema populacijo otrok med 4. in 9. letom starosti, ki obiskujejo prvo triado devetletne osnovne šole in zadnje leto vrtčevskega programa. V Sežani je dogodek organiziral Zavod ŠTIP v sodelovanju z Olimpijsko Zvezo Slovenije.

V skupini Netopirčki smo se predhodno pripravili na dogodek tako, da smo spoznali Olimpijske simbole (olimpijska zastava, bakla, zaprisega, himna) ter olimpijski protokol.

V parku je Plesno društvo Mavrica je izvedlo z otroki plesno delavnico, Športno društvo Poskokec pa gibalni poligon. Otroci so se aktivno gibali in se ob tem zabavali. Na koncu so prejeli pohvale ter malico z mlekom in piškoti. Hvala vsem organizatorjem dogodka.

Besedilo: Anja Kristan

Fotografije: Anja Višček