Položaj žensk v družbi se je skozi stoletja zelo spreminjal.  

Spreminja pa se tudi vloga mame v družini, ki je osnovna celica za razvoj in odraščanje otroka. Včasih je ženska predstavljala gospodinjo, ki je v glavnem skrbela za vzgojo otrok in hišna opravila, danes pa je večina žensk zaposlenih, kar zelo vpliva na samo materinstvo.

Ne glede na vse družbene spremembe, pa mama ostaja najpomembnejša oseba otrokovega življenja.

Otroci se o mamicah vedno radi pogovarjajo in vedo, kako jih raznežiti in razveseliti. Ta teden smo se v vrtcu Dutovlje zanje  še posebej potrudili. Nekateri otroci so izdelovali cvetlice, drugi slike mamic.

V čast Dnevu žena smo v kotičku za starše izdelali plakat, katerega so krasile rožice, ki so jih ravno tako ustvarili naši otroci. Ob njem smo se pogovarjali o mamicah ter zapeli nekaj pesmi.

MAMICI

(Mira Voglar)

Mamica, kaj naj ti kupim?

Mamica, kaj naj ti dam?

Zapojem ti pesem o sončku,

narišem ti vse, kar poznam.

Mamica, kaj naj ti kupim?

Mamica, kaj naj ti dam?

Naberem ti šopek vijolic,

rečem ti: “Rad te imam.”

Besedilo: Karmen Gec Hočevar

Fotografija: arhiv enote

DOSTOPNOST