Otroci iz skupine Ježki smo se družili  z nonami v okviru dneva žena. Povabili smo jih v popoldanskem času v igralnico na skupno srečanje otrok in non. Kako zabavno je bilo ob sebi imeti eno ali obe noni. Otroci so s svojo nono  ustvarili  prav posebno risbico. Seveda smo vsi ponosni te umetnine tudi razstavili na panoju pred igralnico. Skoraj nemogoče se je bilo družiti z nono, da ne zaužiješ vsaj košček sladkorčka, zato smo skupaj pripravili še kokosove kroglice. O kako so bile slastne, prav takšne kot jih zna pripraviti samo nona. Tako hitro je minil čas druženja, a v otroških srcih bo ostal spomin, da je prav njihova nona bila v vrtcu in se z njimi smejala, igrala, ustvarjala.

Z nono se vsak otrok počuti kot pravi junak! Nona si vzame čas, posluša, pohvali, nikoli ne graja, vzpodbuja in se nasmeje.

Z nono je svet lepši, svetlejši in toplejši.

Besedilo: Alenka Potočnik

Fotografije: Alenka Potočnik

DOSTOPNOST