Razvoj govora v predšolskem obdobju je odvisen od več dejavnikov in od vsakega posameznika. V različni literaturi imamo predstavljene okvire, ki razvoj govora povezujejo in mu dajejo temeljne značilnosti. Kljub okvirom pa  je zelo  pomembno, da gledamo na otroka kot posameznika.

Otroci se najlažje in najbolj učinkovito učijo preko igre. Igra je sredstvo, ki otroku omogoča interakcijo in komunikacijo.

V sodelovanju z Centrom za korekcijo sluha in govora Portorož, nas  je v vrtcu obiskala logopedinja Ada Mahne. V skupini  je z otroki izvedla delavnico za spodbujanje govora jezika in komunikacije.  Na delavnico smo se pripravili z izdelovanjem – gubanjem papirnatih čolničkov. Na začetku so otroci  izvedli telovadbo z jezikom. Ob tem so se zabavali, saj jih je k zabavni igri spodbujala lutka. Nadaljevali smo z igrami in vajami pihanja.

Otroci so bili nad izvajanjem vaj zelo navdušeni. Logopedinja jih je pohvalila za aktivno sodelovanje in izvajanje podanih vaj.

Besedilo in fotografije: Jerica Hlad