V vrtcu smo si vsi skupaj ogledali glasbeno igrico Rokavička, ki sta jo za otroke zaigrali Maja Anderlič Može in Tina Orel.

Zagledali smo veliko zaprto škatlo in razmišljali« Hmmm kaj bi se lahko skrivalo v njej«?.

Maja je škatlo odprla vendar v škatli ni bilo ničesar.

Nato je Maja pokazala še eno manjšo škatlo. In spet smo razmišljali »Hmmm kaj bi se pa lahko skrivalo v tej škatli«?.

Tudi to škatlo je Maja odprla in noter so bile prstne lutke živali in velika Rokavička. Tako smo ugotovili, da si bomo ogledali igrico Rokavička, ki jo pri medvedkih že dobro poznamo.

Otroci so pozorno sledili dogajanju v rokavički, ki jo je dedek izgubil na sprehodu. Med igrico so jih pritegnila tudi glasbila, ki jih je Tina uporabila za prihod vsake živali. Prepoznali so vsako nastopajočo žival in jo poimenovali. Med igrico so tudi šteli koliko živali se nahaja v rokavički. In bili veseli, da je dedek svojo rokavičko na koncu tudi našel.

Otroci iz skupine »Dinozavri« so prepoznali in poimenovali vsa glasbila v igrici ( ropotulja, palčke, kastanjete, ksilofon, boben).

Na koncu so glasbeno igrico nagradili z velikim aplavzom in jo poskušali sami zaigrati s prstnimi lutkami in glasbili.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković