Otroci iz skupine » Medvedki« smo se spraševali ali nam je s pustom res uspelo odgnati zimo in priklicati pomlad. Dan je bil čudovit sončen ravno pravšnji za daljši pohod.

Odločili smo se, da se skupaj z otroki iz skupine »Dinozavri« odpravimo na daljši pohod do Prelož.  »Dinozavri« so starejši zato so se na daljše pohode že večkrat odpravili. Za nas »medvedke« pa je bil to prvi daljši pohod.

Otroci so med pohodom opazovali naravo, poslušali živali, ki so se oglašale okrog nas ter se poigrali z zemljo in kamenčki. Razveselili smo se tudi ovčk, ki so se pridno pasle na travniku.

Starejši otroci so pomagali mlajšim in tako smo skupaj prišli do travnika kjer smo se posladkali. Nato pa še malo kotalili po travniku navzdol. Kako lepo je bilo slišati smeh in videti srečo v očeh otrok.

Čakala nas je še pot domov in zaslužen počitek.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković