Letos nas je v sklopu kulturnega praznika obiskal Miran Ipavec. Je največji slovenski avtoštopar, iz Kanala ob Soči, ki bi lahko s svojimi preštopanimi kilometri trinajstkrat obkrožil zemeljsko oblo. Napisal pa je tudi tri knjige za otroke. 

Miran nam je svojo prvo slikanico Boni in Muci iščeta živali predstavil tako, da nas je povabil in spodbudil, da s pomočjo ugank poiščemo deset živali, ki se skrivajo v besedi Slovenija. V drugi slikanici Boni in Muci na snegu in ledu smo spoznali in raziskovali zimske športe. V tretji slikanici Boni in Muci potujeta po Evropi pa so otroci spoznali s čim vse sta Boni in Muci potovala po Evropi in v katerih prestolnicah na črko B sta se ustavila.

Miran nam je svoje slikanice predstavil na zelo izviren, poučen in zabaven način, saj so otroci ves čas z veseljem in nasmehom na obrazu sodelovali pri reševanju ugank, pri glasovnem in gibalnem oponašanju živali in pri iskanju Bonija in Mucija v slikanici.

Otroci so povedali:

 • Miran piše knjige.
 • Potuje po svetu, avtoštopa. To je tako, da stegne prst.
 • Muci in Boni sta resnična, živita v Kanalu.
 • Miran ima muzej.
 • Najbolj mi je bil všeč uni rokar, bivol.
 • Najbolj sta mi bila všeč Boni in Muci.
 • Všeč mi je bilo, ko smo imeli uganke.
 • Smo oponašali živali: oso, bivola, losa, muco …
 • Najbolj mi je bilo všeč, ko sta Boni in Muci potovala z avtom.
 • Iskali smo besede na Slovenija. Smo našli polno živali.
 • Meni je bilo všeč, ko sta smučala in sankala.

Miranu se še enkrat iskreno zahvaljujemo za predstavitev svojih knjig in za tako poučen, zabaven in kulturno obarvan obisk.

Besedilo: Mojca Mozetič

Fotografije: Mojca Mozetič

DOSTOPNOST