Januar je bil v naši skupini posvečen pravljici o rokavički. Razvoj jezika je naravno vpleten v vsa področja dejavnosti pri predšolskem otroku. Otroci se učijo jezika ob poslušanju vsakodnevnih pogovorov in pripovedovanja literarnih besedil, ob poslušanju glasnega branja odraslih, s pripovedovanjem, opisovanjem…Obnavljali smo pravljico ob slikanici in ilustracijah katere smo zalepili na omaro. Tako so se otroci pogosto zadrževali in sami po svojih zmožnostih pripovedovali. Ogledali smo si tudi posnetek na računalniku ter pravljico dramatizirali z lutkami. Zelo so jih pritegnile živali, ki nastopajo v njej, zato smo večkrat posnemali njihovo gibanje. Peli smo  pesmice ter se naučili novo pesem o Živalih pozimi ter spoznali deklamacijo o kapi. Bili smo tudi ustvarjalni. Izdelali smo kapo ter iz delov v celoto sestavljali rokavičko. Iskali smo pare nogavic, postavljali kocke na šal v zaporedju ter razvrščali sličice v obroče. Urili smo tudi naše prstke in se trudili pripenjati ščipalke na vrvico.

Kljub temu, da smo sedaj s pravljico zaključili, je iz vedenja otrok razvidno, da jih je pravljica pritegnila saj se še vedno radi zadržujejo ob ilustracijah ter se ob njih pogovarjajo.

Besedilo: Katarina Černigoj

Fotografija: Katarina Černigoj