Otroci iz skupine “Zajčki” so uživali ob spoznavanju pravljice “Rokavička”. Sledila je še lutkovna uprizoritev pravljice. Sprva so se otroci z lutkami prosto igrali, jih spoznavali, nato pa smo skupaj pripovedovali zgodbico, otroci pa so na iztočnico s svojo lutko zaigrali. V sam proces igranja so bili vključeni vsi otroci- ker lutk sprva ni bilo dovolj za vse, so se menjavali pri igri. Kasneje smo dodali še dodatne lutke ter jih vključili v našo igro. Zanimivo je, da so se otroci sčasoma vedno odločali za eno in isto lutko, ki so jo nato vedno animirali- posvojili so jih za svoje. Z lutkami so ves čas lepo ravnali, pazili so na njih in jih skrbno odlagali v rokavičko, ko jih niso več uporabljali. Pravljico smo zaigrali vsem ostalim enajstim skupinam v naši enoti. Če so bili sprva otroci malce tihi, zadržali, potrebovali so več vodenja odraslega, so se pa v enem tednu odprli, bili pogumni, glasno so peli tudi pesmice, ki smo jih uporabili za spremljavo v zgodbici. Od ostalih otrok in strokovnih delavk smo dobili pohvale, drugi otroci so ves čas spremljali zgodbo in nam ob zaključku tudi ploskali. Otroci so bili ponosni sami nase, upamo pa, da nam ob zaključku sklopa “Rokavička” uspe brez večje treme zaigrati lutkovno predstavo tudi staršem na skupnem srečanju.

Besedilo: Mateja Lah Vojska

Slike: arhiv enote Lehte