Pustni torek v vrtcu je vedno poln smeha, veselja, petja in plesa in tudi letos ni bilo nič drugače. Uvod v pust so nam pričarali člani pevskega zbora že v ponedeljek, ko so nam na nastopu zapeli pustne pesmi. V torek pa je bil vrtec poln princesk, metuljčkov, zajčkov, dinozavrov, mačk, policistov in gasilcev, pa tudi vseh mogočih super junakov in še bi lahko naštevali.

Pustno rajanje smo imeli najprej v igralnicah, tam smo plesali ob pustni glasbi s pustnimi dodatki in si poslikali obraze.

Zatem sta se nama pridružila Nejc in Tine Pipan, ki sta nam z glasbo pričarala res tisti »pravi« pust.

Najprej so v ritmih harmonike in baritona zarajale naše najmlajše maškare v vrtcu. Zatem so v pustni povorki preganjali zimo tudi najstarejši otroci iz vrtca. Sprehodili smo se po bližnji okolici vrtca ter do občine, kjer smo skupaj zaplesali.

Vreme nam je bilo naklonjeno in verjamemo, da nam je zimo uspelo pregnati!

Ob prihodu v vrtec smo se posladkali s pravimi domačimi krofi, ki so jih za nas pripravili v kuhinji.

Besedilo: Anika Perhavec

Fotografije: arhiv enote Divača

DOSTOPNOST