Zima je letni čas, ko otrokom prinese veliko dobre volje in radosti. Ker je prednostna naloga vrtca bralna pismenost, smo dali velik poudarek na jezik, prebiranju pravljic, veliko smo se pogovarjali, peli in se tudi družili.V začetku decembra smo začeli s pripravljanjem in okraševanjem enote in seveda novoletne jelke. Letošnja novoletna jelka je bila raznolika, vsak okrasek je bil drugačen in zelo poseben, saj so jih otroci doma izdelali s starši. Na ponedeljek, 4. decembra, smo te okraske z otroki obesili na novoletno jelko in zarajali ob zimski glasbi.

Mesec december je bil poln presenečenj in obiskov. Na mrzel sončen ponedeljek, 18. decembra, smo se razveselili obiska Dedka Mraza v spremstvu palčkov. Najmlajše otroke je pozdravil iz terase, starejši otroci iz enote Lehte pa so imeli v telovadnici tudi srečanje z njim. Razveselili smo se tudi daril, ki nam jih je pustil pod novoletno jelko. Na prvi zimski dan, 21. decembra, pa nas je obiskala Babica Zima, ki nam je s svojim ptičkom Kosom prinesla vrečko semen, s katerimi smo v zimskem času hranili ptice ter pesmico »Pleši, pleši črni Kos«, katero smo skupaj zapeli. Otrokom smo popestrili zimske dni s kamišibajem, pravljico »Rokavička«, ki je potoval po skupinah ter izdelovanjem novoletnih voščilnic. V sklopu Zima smo obeležili tudi Prešernov dan. Ogledali smo si kamišibaj s pravljico »Zimska pesem«, avtorice Suzanne Barton. Celo zimo pa je v enoti Lehte za otroke bil na voljo tudi FIT kotiček in EKO kotiček, katere smo z otroki redno obiskovali in se tam tudi radi zadrževali. 

Besedilo: Vanesa Čehovin

Fotografije: Arhiv enote Lehte

DOSTOPNOST