V januarju so predšolski otroci obiskovali plavalni tečaj, ki je bil izveden v okviru participativnega proračuna naše občine. Tečaj je potekal pod vodstvom plavalnih učiteljev, vsi otroci so po končanem tečaju prilagojeni na vodo. Na tečaju so zelo uživali in vsak dan navdušeno pripovedovali o dogodivščinah. V okviru projekta o preventivi v cestnem prometu Varno v vrtec in šolo, smo s starejšimi otroki izdelali plakat in narisali, kaj vse je pomembno, da smo v temi čimbolj vidni. V vrtec smo povabili tudi predstavnico občine Agencije za varnost v prometu, go. Vlasto Vatovec, z njo je prišla tudi naša županja, ga. Saša Likavec Svetelšek. Pohvalili sta naš plakat in naše znanje, vsem otrokom prinesli kresničke in drobno pozornost, za starše pa zloženko o pametni (ne) rabi mobilnega telefona med vožnjo.   Odzvali smo se tudi na prijazno povabilo domačina, gospoda Jožeta Mezgeca za ogled cerkvice pri Tabru, kjer nam povedal marsikaj zanimivega o prenovi, za katero je sam zelo zaslužen in nam tako omogočil tudi pogled v notranjost tega objekta. Lokacija je tudi sicer naša priljubljena končna točka na sprehodu, saj je njena okolica  urejena, za cerkvijo pa se odpira prelep pogled na Brezovico, ki nas vedno znova navduši. Hvala gospodu Jožetu, da si je vzel čas za nas, veselimo se že ponovnih srečanj z njim, saj  je s svojim poznavanjem okoliških znamenitosti prava zakladnica  znanja  in zagotovo se kmalu spet srečamo.                                                                                                                                                                             Gibalno urico malo drugače  smo  dopoldne preživeli z Ditkino mamico, Tjašo, po poklicu delovno terapevtko za otroke. Z oponašanjem gibanja živali smo se na zabaven način razgibali in pri tem zelo uživali. Hvala za obisk, bilo nam je res lepo.                                                                                                                                                  Tudi letos smo se že kar cel teden pred pustom pripravljali nanj. Izdelali smo klovne , očala in druge pustne rekvizite, se preoblačili v smešne kostume v pustnem kotičku. Na pustni torek smo se, oblečeni v kostume od doma, z rajanjem ob glasbi najprej ogreli v vrtcu, nato pa v pustni povorki krenili v Povžane, kjer so nas tudi tokrat domačini lepo sprejeli in naša košara za pusta hrusta je bila kmalu polna. Obljubili smo, da naslednje leto spet pridemo.

Besedilo: Tanja Škerjanc

Foto: arhiv enote Materija

DOSTOPNOST