V mesecu decembru smo strokovne delavke presenetile otroke s prelepo okrasitvijo vrtca. Sledilo je skupno druženje, ples in slavnostni prižig lučk. December je bil glasbeno obarvan mesec, kjer smo spoznavali različne instrumente in nanje tudi igrali. Obiskal nas je glasbenik s klavirsko harmoniko, plesali in peli smo ob kitari, flavti, kraguljčkih in se preizkusili v igranju na cajone- tolkala. Tudi likovno smo ustvarjali in izdelovali voščilnice ter pobarvali sneženega moža. Naučili smo se tudi novo pesem Sneženi mož (J. Bitenc). Pogovarjali smo se o dobrem možu Dedku Mrazu, ki nas je obiskal in nas obdaril z novimi igračami. Slavnostno smo praznovali tudi prvi dan zime, kjer smo se v avli zbrali vsi otroci in ob kitari zapeli nekaj zimskih pesmi. Imeli smo tudi slavnostno kosilo s pogrinjki za skupno mizo, kjer smo v sproščenem in čarobnem vzdušju zaključili skupno leto.

Vsem skupaj želimo srečno zdravo, veselo in razigrano leto 2024!

Besedilo: Urška Jazbec

Fotografije: Urška Jazbec