“Požar, požar!” smo zaslišali vzgojiteljico Mojco, ki je pritekla tudi do naše igralnice. Stekli smo pred vrtec na zbirno mesto. Nekateri otroci so bili prestrašeni, drugi radovedni, občutki so bili različni. Ko smo bili vsi iz vrtca na varnem smo zaslišali sireno. Pripeljal se je gasilski kamion. Gasilci so razpotegnili cevi in stekli v vrtec. Čez nekaj časa so pritekli ven in razglasili: “Požar je pogašen!” Otroci so jim navdušeno zaploskali. Nato smo otrokom razložili, da smo imeli evakuacijsko vajo ter njen namen. Pomembno je, da znamo v takih situacijah primerno, hitro in varno odreagirati.

Nato smo si šli ogledat še gasilsko vozilo, otroci pa so pomerili pravo gasilsko čelado (vsi niso želeli).

Besedilo: Anja Kristan

Fotografije: Anja Kristan