Slovenci smo športni narod. Država je razglasila 23. september za Dan slovenskega športa. Skupina Žabice je športno obeležila ta dan. S svojo telesno dejavnostjo smo izrazili spoštljiv odnos do športa. Najprej smo se pogovorili o športu: kdo so športniki, katere vrste športa poznamo, kateri nam je najbolj všeč itd. Nato pa smo se domenili, da si pripravimo športno dopoldne. Ker nam vreme ni bilo naklonjeno, smo si ga pripravili kar v šolski telovadnici. Izbrali smo štiri športe: nogomet, košarko, plezanje in smučarske skoke. Z otroki smo si pripravili »gole, koše, plezalno steno in skakalnico«. Razdelili smo se v štiri športne skupine in se preizkusili v vseh disciplinah. Z začetka se nam je zdelo, da je vse preprosto in so vsi športni izzivi mala malica za nas. A kaj kmalu smo ugotovili, da le ni tako preprosto kot se vidi in šele s ponovitvami smo bili uspešni. Na koncu je sledil bučen aplavz za vse male športnike, ki so uspešno premagali športne izzive.

Besedilo in fotografije: Mojca Mozetič