September se počasi izteka . Vrtec je napolnjen z otroškim smehom, razigranostjo, veseljem, pa včasih tudi jokom. Uvajalni mesec je za nami, privadili smo se na novo igralnico, našo Tino in novih otrok. Veselimo se druženja z vrstniki in sklepanja novih prijateljstev. Zelo radi ustvarjamo na različne načine. Veliko časa smo preživeli na prostem, hodili smo na sprehode, se podili po igrišču, raziskovali po travniku. Otroci  se zelo radi zadržujejo v kotičku dom, kjer prevlada simbolna igra. Postavljajo se v vlogo staršev, vzgojiteljev in prav zabavno  je prisluhniti njihovi razpravi. Skupaj beremo pravljice, se pogovarjamo o pravilih in bontonu. Hkrati pa se otroci učijo lepega odnosa do knjige. Seveda pa nam ne zmanjka didaktičnih iger, po katerih otroci zelo radi posegajo. Kadar pa igra poteka v konstrukcijskem kotičku, nastajajo najrazličnejše zgradbe, kmetije, avtomobili, ceste….

Res lahko z veseljem zakličemo v en glas: »V našem vrtcu je lepo!«

Besedilo: Alenka Potočnik

Fotografije: Tina Trobec