Predstavitev izvedbe projekta Turizem in vrtec v sodelovanju z Turistično zvezo Slovenije in Skupnosti vrtcev Slovenije

Naša skupina je v tem šolskem letu sodelovala v projektu na temo Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV.

Spoznavali smo Povirsko sivko.

Namen projekta je bil aktivno spoznavanje in doživljanje domačega kraja, dejavnosti in ljudi. Pridobivanje konkretnih izkušenj o naravi, s poudarkom na sivki. Spoznavanje raznolikosti in lepote narave, v stiku z njo kot del življenja. Aktivno raziskovanje in spoznavanje pomena, lastnosti in uporabe zelišča.

Sodelovali smo z družino Renčelj, ki se ukvarja z pridelavo in predelavo sivke v kozmetične namene. Svoje obiskovalce pa radi razveselijo tudi z sivkinimi dobrotami.

Skupaj smo načrtovali dejavnosti, ki  so otrokom omogočale aktivno vključenost, medvrstniško in medgeneracijsko učenje.

Sivkina polja smo opazovali preko celega šolskega leta. Aktivno pa smo se sivki posvetili v pomladnih mesecih.

S sodelovanjem v projektu so otroci imeli dovolj časa, da so spoznali lastnosti in pomen sivke. Najzanimivejša pa je bila peka z nono Julko. Otroci z zanimanjem poslušali razlago in z veseljem aktivno sodelovali pri izdelavi in peki. Nestrpno so pričakovali končni izdelek, ki so z slastjo pojedli.

Besedilo: Jerica Hlad

Fotografije: Urša Raimondi