V vrtcu nam je vedno lepo, tudi poleti. Otroci imajo v poletnem času nekoliko drugačno spodbudno učno okolje, ki se navezuje na različne dejavnosti in igre, ki so povezane z vodo in igrami na prostem, preko katerih otroci raziskujejo, se učijo in igrajo…

V vročih dopoldanskih dneh, ko nam je primerna temperatura zraka to še dopuščala,  so se otroci z velikim veseljem igrali z vodo.

Izdelali so svoje jadrnice, tudi prave piratske ladjice in z njimi pluli po bazenčku z vodo, z dolgimi paličicami so lovili zamaške, naredili so morske pse, na igrišču pa so se igrali in lovili z obroči žoge.

Listali so knjige, katere so jih za trenutek ponesle iz igralnice na morje, poslušali  so zvok iz velike morske školjke, opazovali morsko zvezdo, lupino morskega ježka, različne školjke… in tako po svoje doživljali čar poletja.

Besedilo: Erna Fabjančič

Fotografije: Erna Fabjančič