Poletje je s svojimi vročimi in toplimi dnevi prikorakalo tudi v naš vrtec. Strokovne delavke skrbimo za spodbudno učno okolje in otrokom pripravljamo različne dejavnosti, ki podpirajo vsa področja njihovega razvoja, spodbujajo njihovo radovednost, domišljijo, ustvarjalnost in igrivost. Veliko časa preživimo na prostem, igramo se z vodo, mivko v peskovniku, rišemo s kredami, prepevamo različne pesmi in rajamo ob glasbi, svoje gibalne spretnosti pa preizkušamo na igralih. Poletje spoznavamo preko različnih slikanic in pravljic, igramo se s školjkami, kamenčki in drugim naravnim materialom, likovno ustvarjamo, se igramo s plastelinom in slanim testom, predvsem pa uživamo v skupnem druženju in občasnem sladkanju s sladoledom.

Besedilo: Nika Konestabo

Fotografije: Arhiv vrtca