V teh vročih dneh smo si v vrtcu zaželeli limonado. Za pripravo te smo priskrbeli limone in meto, ki smo jo nabrali kar z našega zeliščnega vrta. Med pripravo limonade smo otrokom ponudile rezine limon za okušanje. Starejši otroci so jih poskusili in povedali, da so kisle.

Nato smo nadaljevali s pripravo limonade. V vrč smo nalili vodo dodali stisnjene limone, meto in nekaj rezin limon. Otroci so poskusili in ugotovili, da je še vedno kisla. Zato smo naši limonadi dodali še malo medu in tako poskrbeli za bolj sladek okus limonade. Limonado smo pustili v hladilniku, da se malo ohladi.

Medtem smo nadaljevali z igro v peskovniku in urejanjem grma sivke.

Nato smo bili pripravljeni na osvežitev z limonado. Natočili smo jo v lončke katerim smo dodali slamice in tako uživali ob pitju naše limonade.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković