Pred našim vrtcem imamo gredico. V katero smo skupaj z otroki posejali paradižnik, bučke in buče. Gredico smo ves čas pridno zalivali in razveselili smo se prvih pridelkov. Otroci so opazili, da so v naši gredici zrasle prve bučke. Skupaj smo jih nabrali in razmišljali kaj bi lahko iz njih pripravili.

Nekateri otroci so povedali, da so jih že poskusili vendar jim te niso bile všeč. Otrokom smo zato predlagale če bi pripravili bučkine polpete. Otroci so bili navdušeni zato smo te naslednji dan tudi pripravili.

Za pripravo teh smo potrebovali bučke, sol, drobtine in jajca. Bučke smo oprali in jih naribali. Nato pa pustili 20 min, da so spustile vodo. Bučke smo odcedili in jim nato primešali še ostale sestavine. Nastala je zmes iz katere smo naredili manjše bučkine polpete. Te smo strokovne delavke spekle kar zunaj na vrtčevskem igrišču. Medtem ko so se bučkine polpete pekle je tako zadišalo , da so otroci bili že pripravljeni na okušanje.

Bučkine polpete so bile tako okusne, da jih je kar hitro zmanjkalo.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada MačinkovićBučke z naše gredice