Otrokom smo pripravile čutno pot. Za izdelavo te smo uporabile prazne škatle v katere smo dodale lesene palčke, travo, kamenje, pomivalne gobice in lesene rezine. Čutna pot je primerna za otroke vseh starosti, saj jih spodbuja k uporabi vseh svojih čutil. Ob dotiku bosih stopal z različnimi materiali doživljajo različne občutke. Saj ob tem zaznavajo, spoznavajo in prepoznavajo različne materiale ( trde, mehke, hrapave, puhaste…).

Otroci so se po čutni poti večkrat sprehodili bosi in ob tem zelo uživali. Zaznali so katera podlaga je bolj trda in katera bolj mehka. Starejši otroci so povedali, da jim je ne mehki podlagi bolj prijetno. Mlajšim otrokom smo ob hoji po čutni poti pomagale strokovne delavke. Prav najmlajši so čutno pot kasneje raziskovali tudi z rokami.

Kako smo se zabavali ob hoji po čutni poti si lahko pogledate na fotografijah v galeriji.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković