Igra je dejavnost v kateri se otrok lahko sproščeno zabava in ob tem uri različne spretnosti in znanja. Ob tem smo strokovne delavke pozorne, da ponudimo igre primerne glede na starost otrok. Kot tudi igre za katere sami otroci izrazijo zanimanje.

Pri medvedkih se igramo vsak dan. Radi sestavljamo sestavljanke, PVC konstruktor, igramo družabne igre, raziskujemo kuhinjski kotiček in igramo na igralih. Radi se sproščamo tako ob igri s kinetičnim peskom kot tudi z izvajanjem bibarij.

Otrokom vedno omogočiva, da se sami igrajo vendar se na njihovo željo k igri tudi pridruživa. Otroci za igro ne potrebujejo veliko. Potrebujejo le priložnost in nekoga, ki jih spodbuja.

Zato je prav, da skupaj z vami deliva misel, ki nas vodi skozi naše delo z otroki:

Vse, kar otroci potrebujejo je malo pomoči, malo upanja in nekoga, ki verjame vanje ( Magic Johnson)

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković

DOSTOPNOST