V vrtcu spodbujamo preživljanje časa na prostem. Zato smov času od meseca aprila do junija otroci v skupini medvedki preživljali čas na prostem z lutko Fitko. Vsak petek je eden izmed otrok odnesel nahrbtnik z mapo in lutko Fitko domov. Ob torkih pa prinesel nazaj v vrtec.

Namen obiska lutke Fitke je bil spodbuditi preživljanje prostega časa na prostem. Otroci so lahko kaj narisali starši pa kaj napisali in dodali kakšno fotografijo druženja z lutko Fitko.

Skupaj z otroki smo si ogledali kako so preživljali čas na prostem z lutko Fitko. Po prebranem besedilu, ki so ga napisali starši. Smo otrokom omogočile, da sami pokažejo ali povejo kaj so počeli z lutko Fitko na prostem in kako so se imeli.

Nastala je zbirka lepih idej kako lahko preživljamo čas na prostem.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković

DOSTOPNOST