Na temo slikanice smo skupaj z otroki izdelali tudi plakat Varno s soncem, se igrali spomin Varno s soncem in spomin poletna oblačila.

Peli pesmice o soncu in poletju. Te smo usvajali in peli ob sličicah in ob gibanju z didaktično kocko kot tudi ob igranju na flavto in prepoznavanju melodij pesmic.

Listali kartonke o soncu, morju in morskih živalih. Listali in iskali samozaščitna sredstva pred soncem v časopisih.  Igrali smo se s samozaščitnimi sredstvi in poletnimi oblačili. Razvrščali sličice oblačil glede na to ali je oblačilo poletno ali ni poletno. Sestavljali sestavljanke poletnih oblačil iz dveh delov v celoto. Siluete dečka in deklice oblačili s poletnimi oblačili.

Pozabili pa nismo niti na igro. Otroci so se igrali na vrtčevskem igrišču, kjer so si za igro poiskali senco.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković