V mesecu maju smo se pri medvedkih seznanili s slikanico Bor in Bina na soncu. Prek slikanice sva želeli otroke seznaniti s samozaščitnimi sredstvi pred soncem, ki jih bodo v času poletnih počitnic ko nas bo sonce s svojimi žarki močno grelo še kako potrebovali.

Na omari v igralnici so imeli otroci ves čas na voljo ilustracije slikanice. Te so si vsak dan ogledovali in  ob njih skupaj s svojimi prijatelji obnavljali kaj vse sta počela Bor in Bina na soncu.

Otrokom sva nato ponudili tudi dejavnosti prek katerih so utrjevali samozaščitna sredstva pred soncem kot tudi poletna oblačila, ki jih bodo potrebovali za ta letni čas.

Tako smo pri medvedkih na temo samozaščitnih sredstev pred soncem likovno ustvarjali in naredili sonce, kape, očala in sladoled.

Obeležili Svetovni dan sonca 28.5.2024.

Spoznali in sproščali pa smo se tudi ob jogi za otroke ( Pozdrav soncu), ki je bila otrokom zelo všeč.

Besedilo: Nada Mačinković

Fotografije: Nada Mačinković