Vsi, predvsem otroci se zelo veselijo praznika, ki je namenjen samo njemu. V naši skupini Ježki smo se trudili, da smo se tisti dan posebej posvetili slavljencu na način, kot si ga sam želi. Poskušamo rojstni dan pripraviti tako, da se tisti dan v oddelku dogajajo predvsem dejavnosti, ki jih izbere slavljenec, ter slediti načelu praznovanja po meri otroka. Praznovanje rojstnega dneva v vrtcu je za otroka najbolj pomemben praznik, saj je edini, ki je individualen. Rojstni dan je priložnost za spodbujanje razvoja, pozitivnih čustev in socialnih odnosov znotraj posamezne skupine. Otroke navajamo na družabnost, izkazovanje pozornosti v medsebojnih odnosih in predvsem na odnos vrednotenja prejetega darila, ki mu ga podari skupina otrok.

Vse najboljše slavljenci.

Besedilo: Alenka Potočnik