V letošnjem šolskem letu 2023/24 smo bili v skupini Želvice, enota Sežana  vključeni v projekt Sobivanje – Spodbujamo prijateljstvo. V okviru projekta smo izvedli pet različnih in zanimivih nalog. Prva je bila radijska igrica, katere podlago za izvedbo je bila pravljica Miška želi prijatelja avtorice Nine Mav Hrovat. Radijska igrica nam je predstavljala kreativni izziv, saj smo z otroki dolgo zbirali ideje za zvočno spremljavo. Otroci so za radijsko igrico sami oblikovali dialoge. Igrico smo na prvem srečanju s starši tudi uprizorili. V prazničnem času smo izdelali adventno torbico, nato smo vsak dan iz nje izžrebali list z željami za dejavnosti, ki so si jih izmislili otroci in jih tudi uresničili. Otroci so v času projekta izdelali plakate na temo prijateljstva, posneli smo video in sestavili pesmico. Pri vseh nalogah je bilo ključno to, da so otroci aktivno sodelovali, dajali ideje in bili tako glavni ustvarjalci samega projekta. Prilagamo pesmico, ki je sestavljena iz misli otrok  na temo prijateljstva.

Pesem prijateljstva

Prijatelji skupaj se igramo,

zabavamo se in se lepo imamo.

Pogovarjamo med sabo se,

plešemo, da noro je.

Vedno pomagamo radi si vsi,

pisala, igrače in knjige posojamo si.

Poslušanje glasbe naš pravi je špas,

vožnja s kolesi osrečuje vse nas.

Težave rešujemo skupaj vse dni,

pravi prijatelji smo mi vedno bili.

Besedilo: Saša Benčič

Fotografije: Saša Benčič