V sredo, 5. 6. 2024 smo ob zaključku šolskega leta, izvedli sedaj že tradicionalni pohod enote Štanjel. Otroci, starši in strokovne delavke vseh treh skupin, smo se zbrale pri lovski koči v Štanjelu. Od tam smo se odpravili po makadamski poti, ki pelje skozi gozd, do Lukovca.

Tam nas je čakalo presenečenje. Skupina staršev, katerih otroci gredo septembra v šolo, so za vse pripravili pogostitev ter zahvalo za nas, strokovne delavke vrtca.

Otroci, ki plešejo pri plesnem društvu Be Funky, so zaplesali nekaj plesov, nato pa se je srečanje nadaljevalo v sproščenem vzdušju. Imeli smo se zelo lepo.

Nekaj izjav otrok:

• Sem šel z mamo in je bilo lepo.
  • Sem šla gor in še gor in še gor in pole smo pršli na vrh.
  • Mi je bilo všeč, da sem šla z mamo in s tatom.
  • Mi je bilo lepo, ko smo hodili.
  • Smo jedli lubenico in sladoled in pili sok.
  • Smo plesali in tekali.
  • Sem se lahko igral na igrišču.
  • Smo si podajali žogo tam gor na igrišču.
  • Ste ve dobile rožico.
  • Smo šli na Lukovc z mamo in sestrico. Tata je delov.
  • Mi je blo všeč, da smo bli s prijateljicami skupaj.

Ob tej priložnosti bi se še enkrat rade zahvalile staršem in otrokom vseh treh skupin za sladka in spominska presenečenja.

Besedilo: Mateja Bežek Kosmač

Foto: Arhiv enote Štanjel