Gibalne dejavnosti in zdrav življenski slog imajo v predšolskem obdobju pomembno vlogo, saj vplivajo na razvoj otrok in njihovih gibalnih sposobnosti. Zato smo bili pri Pikapolonicah v letošnjem šolskem letu vključeni v projekt živim zdravo. Velik poudarek smo namenili gibanju in zdravi prehrani. Kuhali smo hruškovo marmelado, si pripravljali zdrave sadne malice in sokove ter gibanje vključili v vsakodnevne dejavnosti. Namen vključevanja gibanja in zdrave prehrane je bil otroke sestaniti z oblikami zdravega načina življenja.

Z gibanjem otrok zaznava svoje telo, preizkuša kaj njegovo telo zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih. Zdrava prehrana in zdrav življenski slog vpliva na dobro počutje in zdravje otrok, z njim pa otrok izoblikuje zdrave prehranske navade, pri čemer imamo odrasli pomembno vlogo, saj s svojim zgledom vplivamo na njihov razvoj.

Besedilo in fotografije: Urška Milavec