Otroci iz skupine Žabice so bili deležni prav posebnega obiska. Obiskala nas je psička Pikica z njeno vodnico Andrejo. Prihajata iz Slovenskega društva za terapijo s pomočjo psov Tačke pomagačke. Psička Pikica je skupaj z njeno vodnico Andrejo vstopila v našo igralnico in nas najprej spoznala. Vsak otrok jo je pobožal in ji povedal svoje ime. Nato je Andreja nekaj besed povedala o Pikici. Izvedeli smo, da je Pikica obiskovala pasjo šolo, kjer se je veliko naučila, da lahko prihaja med otroki. Je zelo ubogljiva in je zelo rada med otroki. Ko smo se vsi dodobra spoznali in en na drugega navadili, smo se preko igre z njo igrali (ji skrili priboljške, jo skrtačili,  »peljali na sprehod« in očistili »kakce«.). Preden sta odšli pa nas je vodnica Andreja povabila, da poslušamo, kako Pikici bije srček. Zelo radovedno, pozorno in z veseljem smo poslušali. Otroci so bili nad njunim obiskom zelo veseli in so še naslednje dni preko pripovedovanja podoživljali to prijetno druženje s Pikico in njeno vodnico.

Ga. Andreji Lenassi se še enkrat iskreno zahvaljujemo za tako prijeten pasji obisk.

Besedilo: Mojca Mozetič

Fotografije: Katja Luin in Mojca Mozetič